More

  Zëvendësministrja Elezi pret në takim Rektorin Pollozhani: Jepet pëlqim për rritje dhe rregullim të pagës bruto

  - Marketing -

  Sot në hapësirat e Ministrisë së financave, zëvendësministrja e financave Dr. Shiret Elezi ka pritur në një takim pune Rektorin Universitetit ‘Nënë Tereza’, Dr. Aziz Pollozhanin.

  Në këtë takim është biseduar për aktivitetet e universiretit në aspektin financiarë për vitin 2020, i cili aktivitet do të realizohet në bashkëpunim me Ministrinë e arsimit.

  Pas periudhës 3 vjeçare të formimit të Universitetit ‘Nënë Tereza’ sot më 7 nëntor të këtij viti nga ana e Ministrisë së financave është dhënë pëlqim për rregullimin dhe rritjen e pagës bruto të të punësuareve në universitet, si rezultat i ndryshimit të numrit të të punësuarve.

  Duke llogaritur bashkë me shtatorin e këtij viti numri i të punësuarve është rritur në 122 persona derisa në fillim kanë nisur me punë vetëm 41.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoni për 14 ditë

  Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski në konferencë për shtyp pas mbledhje së Këshillit për Siguri, tha se do të...

  Reisi i ri Shaqir Fetahu ulet në kolltukun e BFI-së

  Kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni reis Ulema Shaqir Fetahu nga sot zyrtarisht udhëheq institucionin. Në deklaratë...

  Këshilli për Siguri sot vendos për gjendjen e jashtëzakonshme në Maqedoni

  Këshilli për Siguri sot në do të vendosë për vazhdimin eventual të gjendjes së jashtëzakonshme. Sot është dita e fundit...

  Sheqerinska fotografohet me emblemën e UÇK-së

    Zëvendëskryeministrja e Maqedonisë së Veriut dhe Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinksa e shfaqur në një foto të shkrepur me...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -