More

  Ziadin Sela: Festa e Flamurit na bashkon si gjithmonë

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e Flamurit.

   

   

  “Të dashur shqiptarë, 28 Nëntori, festa e shumfishtë për kombin, edhe pse këtë vit po shënohet nën hijen e pandemisë, na bashkon si gjithmonë, për t’i festuar në mënyrë modeste ngjarjet historike, që lidhen me heroin tonë kombëtar, Skënderbeun dhe kohën kur i kthehet atdheut, Ismail Qemalin me shpalljen e Pavarsisë së Shqipërisë dhe Komandanti Adem Jashari më luftën e UÇK-së.

  Të gjitha këto ngjarje të lavdishme, pa Flamurin kuq e zi, me shqiponjën dykrenare, nuk do e kishin shkëlqimin që e kanë, e as fuqinë emocionale dhe dashurinë e të gjithë shqiptarëve, kudo që ndodhen ata.

  Gëzuar dhe urime të dashur bashkëkombas për këtë festë madhështore, që mision e ka bashkimin dhe dashurinë vëllazërore mes shqiptarësh!”, thuhet në mesazhin e kreut të ASH-së.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa vargje për hoxhë Zekirija Bajramin

  Syri i shpresës Në shtratin e dhimbjeve i sëmuri rënkon, me synin e shpresës gjithandej shikon... Kurajo i jep,vehten se dorëzon. Selamet që...

  Kastriot Rexhepi: Aktivistë të ASH i bashkangjiten BESËS (Foto)

  Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se aktivistë të ASH-së në Çair, gjegjësisht...

  Aksident dramatik: Autobusi mbetet i varur mbi urë

  Të paktën 7 persona mbetën të plagosur, pasi një autobus doli nga rruga dhe përfundoi i varur në një...

  Kryetari i Dibrës Duka: Faleminderit zv/ministër Bekim Rexhepi

  Sot Qeveria e RMV miratoi programin per financim të planeve urbanistike të propozuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve,...