More

  Zulfi Jonuzi nga Gllumova zgjidhet në Këshillin komunal Westfalen në Gjermani

  Zulfi Jonuzi nga f.Gllumovë i Shkupit zgjidhet përfaqësues në Këshillin komunal të rajonin Westfalen të Gjermanisë.

  Në një postim në rrjetet socijale, përfaqësuesit e listës së pëtbashkët garuese njoftojnë si vijon:

  “Të nderuar Bashkatdhetar të rajonit Nordrhein Westfalen dhe më gjërë,
  Pas një përpjekje disa javore përball një konkurence të madhe në garën e këshillit integrues (me gjithsej 66 kandidat Potencial ,të zgjedhur gjithsej 14 Perfaqsues)

  Ju Informojm se lista e jonë “Bündis für vielfalt und Chancengleichheit in Bergisch Gladbach “ ka fituar më së shumti vota, duke udhëhequr me një rezultat Bukur të mirë 23,03% me gjithësej 4 kandidat.
  Së bashku jemi gjithmon fitimtarë.
  Ju falenderojmë të gjithëve perzemërsisht, për mbështetjen, për mundin, dhe besimin që na dhatë.
  Në 5 vitet e rradhës Kastriot Krasniqi, Zulfi Jonuzi, Adnan Ljura, do të jemi zëri juaj ç’doher dhe gjithmon në Angazhimet si dhe sfidat që ballafaqohemi çdo ditë.
  Na prift e mbara të gjithëve së bashku ne punët dhe Programin që duhet të realizojmë..

  Me nderime te sinqerta”

  Me këtë po dëshmohet se shqiptarët në Europë dita ditës po integrohen edhe në institucionet lokale, dhe përcjellin zërin e komunitetit të madh shqiptar gjithandej nëpër Evropë.

  /Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Interi zyrtarizon Arturo Vidal: Mirë se vjen ‘Luftëtar’

  Arturo Vidal është zyrtarisht lojtar i Interit. Njoftimi  u dha nga klubi zikaltër nëpërmjet kanaleve zyrtare. Mesfushori largohet Barcelona pa...

  Regjistrohen 597 raste të mosmbajtjes së maskave në Maqedoni

  Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga...

  Kasami: Do të përkrahim kandidat apartiak për Kryeministër shqiptar në 100 ditët e fundit

  Kasami ne emisionin Click Plus tha se do të përkrahin kandidat apartiak për Kryeministër shqiptarë në 100 ditët e...

  Festim Halili jep lajmin e madh! Kalon në qeveri projekti  hekurudhor Kërçovë – Shqipëri

  Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, bën të ditur se ka kaluar në Komisionin ekonomik të...