More

  Zv/Drejtori i Agjencionit për Rini dhe Sport Avni Rustemi, inspektoi punimet e ndërtimit të pishinës në Tetovë

  Zëvendës Drejtori i Agjencisë për rini dhe sport, z. Avni Rustemi, sot nga afër vëzhgoi procesin e ndërtimit të pishinës në qytetin e Tetovës, si një investim kapital që ka munguar në këtë rajon.

  Zv. drejtori Rustemi ishte i shoqëruar nga përfaqësues të kompanisë ndertuese EUROVIA, përfaqësues të organit mbikëqyrës dhe përfaqësues nga komuna e Tetovës, mes tjerash u konstatuan se objekti ka përfunduar fazën e konstruktit të jashtëm, dhe se për momentin gjendet në fazën e montimit të sistemit të ventilimit dhe montimit të kornizës së pishinës, që duhet të realizohet në muajt e parë të vitit 2021.

  Nga kompania EUROVIA u zotuan se ndërtimi i pishinës do të realizohet para afatit të përcaktuar. Zv. drejtori i ARS-ës, Rustemi, shprehu kënaqësinë për seriozitetin në punë dhe për respektimin e afatit kohor për ndërtimin e pishinës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një pjesë e Sarajit nesër pa energji elektrike

  Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër do të mbeten pa energji elektrike...

  Grubi sot personalisht u ndau vendime një pjese të nëpunësve administrativë

  Sot zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik, Artan Grubi një pjese të nëpunësve administrativ personalisht ua ka...

  Qeveria emron edhe një drejtor nga Saraji

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore sonte ka emëruar një numër të madh të udhëheqësve të institucioneve shtetërore. Ndër...

  Covid-19/ 21 të vdekur ,444 raste të reja

  Në 24 orët e fundit janë kryer 2518 teste, ndërsa janë regjistruar 444 ratse të reja me Kovid 19-informon...