More

  Zv/Kryeministri i Parë Grubi takon ish kreun e LPK-së

  Nuk ka shumë njerëz të cilët në kohëra të ndryshme të kombit tonë, mbi supet e tyre kanë bartë pesha dhe misione historike, me këto fjalë zv.kryeministri i parë, Artan Grubi përshkruan takimin me Bedri Zenel Islami, ish kryetar i Lëvizjes Popullore të Kosovës.
  “I tillë është Bedri Zenel Islami, ish kryetar i Lëvizjes Popullore të Kosovës, patriot dhe veprimtar i çështjes kombëtare të cilin kisha nderin ta takoj sot në kabinetin tim. Bashkëbiseduam për shumë çështje aktuale në vend dhe rajon dhe u pajtuam se ardhmëria e popullit tonë, por edhe popujve të tjerë që jetojnë në këto treva është Bashkimi Evropian”, shkrun Grubi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  MAQEDONI E VERIUT: USHTARËT DO TË KUJDESEN PËR SIGURINË NË SPITALE

  Pjesëtarët e Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, të paarmatosur, do të ndihmojnë institucionet dhe punonjësit shëndetësorë në...

  Tetovë: Paraqiten grabitës të armatosur me maska

  Dy persona me maska dhe armë kanë vjedhur para nga një bastore në fshatin Tearcë të Tetovës. Policia nuk...

  UNT: Mr. Blerant Ramadani prezantoi punimin me temë: “Gjenerimi i vitit tipik meteorologjik për implementim në sistemet fotovoltaike”

  Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup vazhdon me organizinin e “Brown Bag Seminar Series" si një praktikë e re pranë...

  Zv/ministri Bekim Rexhepi, takoi ekspertin e administratës Aleksandars Antonovs

  Zv/ministri i Transportit Bekim Rexhepi sot zhvilloi takim pune me Aleksandrs Antonovs, ekspert i analizës funksionale dhe riorganizimit shtetëror,...