More

  Zv/ministri Bekim Rexhepi, takoi ekspertin e administratës Aleksandars Antonovs

  Zv/ministri i Transportit Bekim Rexhepi sot zhvilloi takim pune me Aleksandrs Antonovs, ekspert i analizës funksionale dhe riorganizimit shtetëror, njofton derveni.info.
  “Në këtë takim u prezentuan shembuj për riorganizimin e administratës publike në kuadër të Ministiris për transport dhe lidhje, me qëlim rritjën e efikasitetit dhe efektivitetit i administratës publike. U shkëmbyen mendime dhe përvoja lidhur me riorganizimin edhe organeve tjera shetërore.
  Projekti për reformat të administratës publike zbatohet me mbështetjen BE-së” shkruan në profilin e tij zyrtar zv/ministri Rexhepi.
  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Në Saraj janë sanksionuar 65 vozitës, 15 pa patent shofer

  Në territorin e Sarajit janë shqiptuar gjithsej 65 masa, mes të cilave për vozitje pa patent shofer 15 sanksione,...

  Temperatura në të gjithë vendin nën zero

  Temperatura e mëngjesit në të gjithë vendin është nën zero. Më ftohtë është në Berovë ku janë matur -14...

  Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm

  Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar...

  Koalicioni ASH-AAA do ta mbështesë Ligjin për Regjistrimin

  Koalicioni ASH-AAA do ta mbështesë Ligjin për Regjistrim, pavarësisht se pushteti nuk ka pranuar amendamentet dhe sugjerimet e opozitës....