More

  Zv/Ministri Bushi angazhohet për kushte më të mira të policisë

  Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Nazim Bushi ka inspektuar nga afër rikonstruimin e stacionit policor në Zherovjan komuna e Bogovinës. Ai paralajmëroi se edhe në vazhdim do të kontribuohet për përmirësimin e kushteve në stacionet policore në vend.

  “Sot bashkë me ministrin Oliver Spasovski vizituam Zherovjanin e Komunës së Bogovinës ku inspektuam nga afër rinovimin e stacionit të policisë, ndërtesë kjo e cila ka qenë në gjendje tepër të amortizuar dhe që e njëjta vite me radhë është kthyer në pengesë për kryerjen normale të detyrave dhe aktiviteteve të punonjësve policor.

  Vlera e rinovimit të objektit në fjalë është mbi 2 milion e gjysmë denarë, ku një pjesë të mirë të këtyre mjeteve, mbi gjysmën prej tyre e kanë siguruar përmes donacioneve vet banorët e Zherovjanit të cilët përzemërsisht dëshiroj t’i falënderoj.

  Ministria e Brendshme do të vazhdojë të kontribuojë në sigurimin e gjërave materiale, teknike, sociale dhe profesionale me të cilat pjesëtarët e policisë do ta kenë më të lehtë të funksionojnë dhe me këtë tu përgjigjen më shpejtë kërkesave të qytetarëve”, ka shkruar në rrjetin social facebook Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Nazim Bushi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  13 viktima dhe 72 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 793 teste, ndërsa janë regjistruar 72 raste...

  Përfundon pushimi dimëror për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme

  Për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme sot është dita e fundit e pushimit dimëror që zgjat nga...

  Inaugurohet zgjerimi dhe rindërtimi i ndërtesës komunale në Saraj

  Zgjerimi dhe rindërtimi i ndërtesës komunale me Saraj u bë përmes Projektit për Përmirësimin e Shërbimeve Komunale – MSIP...

  Albin Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

  Albin Kurtit nuk do t’i lejohet kandidimi për deputet të Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë me dije burime të sigurta...