More

  Zyrtare: Rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut

  - Marketing -

  Edhe zyrtarisht po rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut.

  Federata e Futbollit maqedonase ka konfirmuar se sporti më i shikuar në botë po rikthehet.

  Pas mbledhjes së mbajtur me klubet e Ligës së Parë në javën e kaluar, është marrë vendimi që futbollit të rikthehet.

  Të gjithë aktivitetet sportive në Maqedoninë e Veriut ishin ndërprerë shkaku i COVID-19, mirëpo që ato po rikthehen tani.

  Federata e Futbollit ka bërë me dije se edicioni 2019/20 do të rikthehet në mesin e muajit qershor në mënyrë që të përfundohen ndeshjet e mbetura.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ‘Të marr atë që kam lënë pas’/ Në mes të kulmit të suksesit, Noizy komunikon vendimin e papritur

  Reperi i njohur shqiptar Noizy, në kulmin e karrierës së vet ka bërë një postim të mistershëm në rrjete...

  176 raste të reja me Kovid-19, 80 të shëruar dhe 9 viktima

  176 raste të reja me Kovid-19 janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit janë...

  Mickoski: Jam i bindur se VMRO-DPMNE do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

  Lideri i opozitës Hristijan Mickoski të premten shkurtimisht vizitoi MEDIAL-n ku në studion tonë e regjistruam video-intervistën në kuadër...

  Bllokohen mbi 1 mijë mërgimtarë në kufirin Serbi-Hungari, Kroacia bllokon kufirin

  Për shkak të rritjes së numrit të madh të viktimave dhe të infektuarve në Serbi nga koronavirusi, Kroacia posa...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -