More

  𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐄 𝐊𝐎𝐒𝐎𝐕Ë𝐒 𝐍𝐃𝐀𝐍 𝐌𝐈𝐑Ë𝐍𝐉𝐎𝐇𝐉𝐄 𝐏Ë𝐑 𝐑𝐄𝐊𝐓𝐎𝐑𝐈𝐍 𝐏𝐎𝐋𝐋𝐎𝐙𝐇𝐀𝐍𝐈

  𝐒𝐡𝐤𝐮𝐩, 𝟏𝟔 𝐦𝐚𝐫𝐬 𝟐𝟎𝟐𝟏 – Në hapësirat e Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup, Rektori Prof. Dr. Aziz Pollozhani mirëpriti Ambasadorin e Republikës së Kosovës në RMV, Shkelqësinë e Tij Z. Gjergj Dedaj.

  Rektorit Pollozhani i’u nda mirënjohje nga Ambasada e Republikës së Kosovës me rastin e 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ambasadori Dedaj faleminderoi Rektorin Pollozhani për mbështjetjen, bashkëpunimin, mirëkuptimin dhe kontributin e dhënë për çështjen e Kosovës.

  Rektori Pollozhani i shprehi faleminderim Ambasadorit Dedaj për mirënjohjen dhe përkrahjen e vazhdueshme të pakursyer që ka Universiteti “Nënë Tereza” nga univeristetet e Republikës së Kosovës.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  DAIM ISË KOPANICA

  DAIM ISË KOPANICA 1915–1959 Shkruan: Daim Hiseni Dikur nga fsh. Marshen i Koplikut të Malësisë së Madhe që asaj kohe Kopliku mbante...

  Rexhepi: Nga sot Licencat nga Ministria e Transportit edhe në gjuhën shqipe

  Në pajtim me ligjin për përdorimin e gjuhëve, Ministria e transportit dhe lidhjeve lëshoi licencën e parë në dygjuhësi....

  “Pasaportat e bosëve”, fletarrest për ndërmjetësuesin

  Policia mbrëmjen e sotme ka lëshuar një fletarrest për ndërmjetësuesin e pasaportave të “bosëve”. Bëhet fjalë për Raif Miftarin...

  Janë regjistruar 1174 raste të reja me Covid-19, 811 të shëruar dhe 42 të vdekur

  Ministria e Shëndetësisë kumtoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1174 raste të reja me kovid-19, janë...