More

  𝐅𝐈𝐋𝐋𝐔𝐀𝐍 𝐑𝐄𝐆𝐉𝐈𝐒𝐓𝐑𝐈𝐌𝐄𝐓 𝐄 𝐆𝐉𝐄𝐍𝐄𝐑𝐀𝐓Ë𝐒 𝟐𝟎𝟐𝟏/𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐏𝐑𝐀𝐍Ë 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐈𝐓𝐄𝐓𝐈𝐓 “𝐍Ë𝐍Ë 𝐓𝐄𝐑𝐄𝐙𝐀” 𝐍Ë 𝐒𝐇𝐊𝐔𝐏

  Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup nga sot filloi me regjistrimin e studentëve potencial me një intezitet të lartë të interesuarish.

  UNT, në pesë fakultetet e saj përmban ekskluzivisht drejtime deficitare, që kërkohen në tregun e punës dhe atë me 28 drejtime atraktive në gjuhën amëtare në kryeqytetin e vendit. Konkursi i regjistrimit në afatin e parë përmban 1390 vende aplikimi.

  Numër Pedagogësh dhe staf administrativ është në dispozicionin e të gjithëve studentëve të rinjë që duan të vazhdojnë karrierën e tyre studimore në platformën akademike 2021/2022 pranë UNT-së.

  Pesë Fakultetet studimore:

  👉Fakulteti i Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës 👷‍♂
  👉Fakulteti i Shkencave Teknike 📈📊
  👉Fakulteti i Shkencave Informatike 💻⌨📡
  👉Fakulteti i Shkencave Sociale 👩‍📚📸
  👉Fakulteti i Shkencave Teknologjike 👩‍🔬

  Afati i parë vijon nga 𝟐𝟓 𝐠𝐮𝐬𝐡𝐭 𝐝𝐞𝐫𝐢 𝐦ë 𝟑𝟎 𝐠𝐮𝐬𝐡𝐭 𝟐𝟎𝟐𝟏 në oraret e caktuara për aplikim.

  Për më shumë ndiq: www.unt.edu.mk
  Apo konkursin e regjistrimit: https://bit.ly/3xQrdJn

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...