More

  A e dini pse qeset e çipsave janë të mbushur me ajër?


  Më poshtë ju sjellim përgjigjet shkencore për shumë pyetje të ndryshme irrituese.

  Pse është qesja e çipsave e mbushur me ajër?

  Ta bëjmë një gjë të qartë – nuk është sepse kompanitë dëshirojnë të na mashtrojnë. Dhe nuk është ajër – shumica është Nitrogjen. Kjo hapësirë e mbushur me “ajër” bëhet për ta mbajtur produktin të freskët dhe ta mbrojë atë nga dëmet gjatë transportit. Nëse nuk do të kishte ajër çipsat do të ishin më pak të shijshëm se që janë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Maqedoni: Incident i armatosur, plagoset një person

  Një person nga Dibra mbrëmë është plagosur me armë zjarri dhe për shkak të seriozitetit të lëndimeve, pas ndihmës...

  Rexhepi: Koridori 8 ëndërr 160 vjeçare

  Zëvendësministri i transportit dhe lidhjeve Bekim Rexhepi në TVM2 në emisionin Ritmi i ditës shpjegoi për koridorin e 8...

  Juristja Lindita Neziri-Ceka, doktoron në shkencat e drejtësisë

  Sot në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë, para komisionit nën mentorimin e prof. dr. Abdulla Azizi, juristja Lindita...

  Ahmeti: Marrëveshja e Prespës si ajo e Ohrit

  Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, në 3 vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Prespës, ka theksuar se qytetarët e...