More

  Adora ingeneering vazhdon me donacione për spitalet


  Adora ingeneering me rastin e kremimit të 19 vjetorit të themelimit të kompanisë, ka vazhduar me donacionet  nëpër spitalet e Maqedonisë, njofton derveni.info. Këtë radhë për spitalin e Radovishit ka donuar një aparat modern analizator hematologjik i cili do të jetë në shërbim për pacientat me sëmundje maligne. Ky është një nga 36 aparatet e tilla të cilat Adora me pronarin Vanço Çifliganec i ka donuar nëpër spitalet gjithandej vendit. Me këtë edhe njëherë dëshmohet kontributi në të mirën e shoqërisë i kësaj kompanie, dhe përgjegjshmëria për komunitetin.

  Përndryshe Adora Ingeneering është një nga kompanitë më të mëdha ndërtimore në vendin tonë, e cila ka ndërtuar mbi 50 objekte banesore dhe ndërtesa kolektive.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...