More

  ALI AHMETI NGA KUMANOVA: SHQIPTARËT JANË KRENAR ME PUNËT DHE KUADROT E BDI-SË


  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) mbrëmë nga Likova tubimin e ka vazhduar në Kumanovë duke prezantuar listën e kandidatëve për këshilltar në këtë komunë në krye me Arta Mehmeti Ademi si dhe programin zgjedhor.

  Qytetarëve të Kumanovës iu drejtuan kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi si dhe bartësja e listës së kandidatëve për këshilltar në këtë komunë, Arta Mehmeti Ademi.

  Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në fjalimin e tij ka shprehur përkrahjen maksimale ndaj listës së këshilltarëve për komunën e Kumanovës e përbërë nga profesionistë.

  “Vërtetë ndihem krenar për këtë investim dhe thesar kombëtar që kemi bërë për 18 vite me rradhë. Nuk ka kënaqësi dhe investim më të madh kur sheh listën të përbërë nga profesor e profesionist. Ëndërr ka qenë ndërvite sepse në shumë reparte në shumë institucione nuk ka pasur as pastrues, por kërkesat janë shtuar e ne kemi investuar në agjendën kombëtarë në përfaqësimin e shqiptarëve. Vendbanimet tona duhet të zbukurohen dhe përparohen ashtu siç janë përparuar vendet e BE-së”, ka deklaruar në Kumanovë, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...