More

  Alpinistët e Sarajit vizituan Luginën e Valbonës


  Një grup alpinistësh nga Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” Saraj këtë fundjavë udhëtuan rreth 400 kilometra në një drejtim për të vizituar Luginën e Valbonës dhe për tu ngjitur në Alpet shqiptare. Kjo ekspeditë e organizuar në këtë periudhë të vitit jep mundësi për ta shijuar një pamje mahnitëse të luginës së Valbonës dhe lloj-llojshmërinë e ngjyrave që e karakterizojnë vjeshtën.

  Aktivitetet e këtilla të cilat thuajse çdo fundjavë i organizon “Gryka e Dervenit” janë një mundësi e mirë për të gjith adhuruesit e natyrës dhe sportit për ta kaluar një fundjavë ndryshe dhe për të shijuar bukuritë natyrore të vendir por dhe rajonit.

  Më poshtë ju sjellim fotografitë mahnitëse të Luginës së Valbonës të realizuara nga Zufer Ramadani:

  /Dervenit.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Qeveria e Kosovës: Nuk mund të jemi garantues për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së

  Kosova nuk mund të shërbejë si garantuese për lirimin me kusht të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ngase...

  Prej sot ora policore nga 23:00 deri në ora 05:00

  Qeveria në mbledhjen e djeshme miratoi propozimin e Shtabit të Krizës dhe solli vendim që ora policore prej sot...

  U bllokua nga Facebook, Twitter dhe Instagram, Trump prezanton platformën e tij më të re

  Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka krijuar një hapësirë në faqen e tij online ku do të mund të postojë komente. Ai ka...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë...