More

  Amerika blindon Kosovën me armatime

  SHBA i ka dhuruar autoblinda Forcës së Sigurisë së Kosovës. Autoblindat janë të llojit “ASV M1117”, shkruajnë mediat në Kosovë dhe mund të kryejnë misione të ndryshme duke përfshirë skautët, transportuesit e personelit të këmbësorisë, zbulimin dhe komandimin.

  “M1117 ASV” është projektuar për të siguruar mbijetesë maksimale me panele të blinduara të jashtme duke siguruar mbrojtje balistike kundër armëve të ndryshme të vogla. Lajmin për donacionin e këtyre autoblindave nga ana e ShBA-ve e ka bërë të ditur Ministria e Mbrojtjes së Kosovës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ballkani pa roaming me 1 korrik, por si do ta përdorni internetin

  Qytetarët duhet të kenë kujdes me përdorimin e internetit nga 1 korriku në vendet e rajonit. Edhe pse që...

  “Можеме” edhe në Zhelinë. A ka kush i ndal?

  Koalicioni "можеме" ka vizituar sot komunën e Zhelinës, ku kanë luajtur futboll. Me dresa në maqedonisht dhe disa në...

  Në Bojanë organizohet Olimpiada shkollore

  Forumi Rinor i fshatit Bojanë sot ka organizuar olimpiadën shkollore. Në këtë event kanë marrë pjesë nxënësit e shkollës...

  Dështon tenderi, nxënësit mbeten pa dëftesa!?

  Dëftesat për nxënësit në shkollat fillore dhe të mesme në vend do të ndahen në fund të muajit gusht. Byroja...