More

  Anketa e re: Ja cila parti del e para te shqiptarët


  “Brima Gallup” së fundmi ka publikuar një anketë me qytetarët për rejtingun e partive politike. Tek blloku shqiptar, e para vazhdon të jetë BDI-ja me 6.3%, e ndjekur menjëherë nga koalicioni opozitar me 5.9%, ndërsa Lëvizja BESA me 3.9%. Në anketat e fundit të publikuar nga instutet amerikane, Lëvizjen Besa e nxjerrin si parti e cila ka më së shumti rritje në elektoratin shqiptar.
  Ndërsa, në pyetjen “Nëse mbahen zgjedhjet parlamentare sot, për cilën parti politike do të votonit në kampin maqedonas?” 18.9 përqind e të anketuarve thanë se do të votonin për LSDM, ndërsa 16.3 përqind thanë se do të votonin për VMRO-DPMNE.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kapet në Durrës peshkaqeni që peshon 650 kg dhe i gjatë 6.5 metra

  Një peshkaqen i madh është kapur në thellësitë e detit Adriatik, përballë grykëderdhjes së lumit Buna. Peshkaqeni i rrezikshëm...

  Kuvendi shkon në pushim/ Disa ligje mbesin në procedurë parlamentare

  Deputetët pas 1 gushtit shkojnë në pushim kolektiv. Por dhjetëra ligje dhe iniciativa mbeten në procedurë parlamentare. Opozita druan...

  Punëtorët e NPK “Saraj” shuajn zjarrin me “papuçe” (FOTO)

  Sot një zjarr ka kapluar pjesën anësore të fshatit Çajlanë me çka zjarri ka rrezikuar edhe disa objekte, por...

  Mësimi me pushime, ndihmon në forcimin e kujtesës

  Nëse duam të mbajmë mend më gjatë, atëherë preferohet që të bëhet pushime gjatë mësimit, e kjo kohë pauze...