More

  Arbresha në vetizolim, mungon në hapjen solmne?!

  Xhidtsja shqiptare Arbresha Rexhepi, pjesë e ekspeditës së Maqedonisë në LOjrat Olimpike “Tokio 2020”, për shkak të një kontakti me personin që është prekur nga “Covid 19”, është në vetizolim dhe nuk do të jetë në hapjen solemne të olimpiadës në kryeqendrën e Japonisë.

  Ajo me transport të veçant nga Komitetit Olimpik, do të shkojë në stërvitje dhe do të ketë të drejtën e garave në turneut në xhudo. Xhudistja 20 vjeçare, e cila do të debutojë në Lojrat Olimpike në Tokio, sot ka mësuar edhe kundërshtaren e saj në raundin e parë.

  Atletja shqiptare, do të garojë në kategorinë deri më 52 kg, ndërsa në raundin e pare, më 25 korrik, do të takohet me Çellsi Zhill nga Britania e Madhe.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Afrim Gashi në pragë të zgjedhjeve takohet me përfaqësuesit e OSBE – ODIHR në Shkup

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lulzim Aliu, aktualisht edhe Shef i Shtabit Qendror...

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...