More

  Arrestohet 27 vjeçari nga Gërçeci i Sarajit

  Gjatë ditës së djeshme, policia në bazë të një urdhri gjyqësor ka privuar nga liria 27 vjeçarin O.A. nga fshati Gërçec i Komunës së Sarajit. Personi në fjalë kërkohej me fletarrestim për vuajtjen e dënimit me burg në kohëzgjatje prej 3 vjet e gjysmë burg, për veprën penale “lëndim i rëndë trupor”. Ai u dërgua në burgun e Idrizovës për vuajtjen e dënimit.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...