More

  Asnjë shqiptar në jurinë që dha 12 pikë Serbisë!


  Juria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Eurovisioni të cilët 12 pikë apo pikë maksimale i dhanë Serbisë dhe asnjë pikë Shqipërinë ishte e përbërë nga pesë anëtarë, katër djem e një vajzë.

  Nga të pesë anëtarët, asnjë nuk ishte shqiptarë, katër prej tyre ishin maqedonas e njëri turk, njofton News33.

  Reklame

  Ky trup përbëhej nga Robert Bilbilov, Lara Ivanova, Erhan Shukri, Ile Spasev dhe Darko Tasev.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  “Agjenda e Gjelbër”, Ahmeti: Matemi me NATO jo me LSDM dhe VMRO

  Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, në emisionin “Klan Debat” ka folur edhe për temën e ribrendimit të partisë dhe...

  Më 3 korrik lirohet Sedat Aliu, babai i Almir Aliut

  Gjykata e Apelit ka pranuar ankesën e Sedat Aliut për lirim të parakohshëm nga masa efektive me burg për...

  Bekteshi: TVSH-ja e energjisë elektrike prej 18 në 5%!

  Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi përmes një postimi në fejsbuk ka njoftuar opinionin lidhur me TVSH-në e rrymës elektrike! Bekteshi...

  Qeveria shqyrton sot vendim për taksën ekologjike

  Qeveria në seancën e sotme duhet t’i shqyrtojë dhe të marrë vendim për të dyja zgjidhjet ligjore të cilat...