More

  Atletet e Jordanit shiten për një çmim rekord


  Një palë atlete të veshura nga Michael Jordan janë shitur për një rekord 1.47 milion dollarë në ankand.

  Ylli i basketbollit veshi atlete bardhekuq gjatë ndeshjes së tij të pestë në NBA në sezonin e tij fillestar me Chicago Bulls më 1 nëntor të vitit 1984, transmeton rtv21.tv.

  Këpucët iu shitën koleksionistit të kartave Nick Fiorella të dielën dhe vendosën një rekord të ri botëror për çmimin më të lartë të arritur për një palë atlete në ankand, sipas shtëpisë së ankandit Sotheby. Këpucët u bënë gjithashtu palët e para të atleteve që u shitën për më shumë se 1 milion dollarë në ankand.
  Mostrat e Nike Air Yeezy të Kanye West u shitën për 1.8 milionë dollarë në një shitje private në prill, duke i bërë ato atletet më të shtrenjta në botë. /Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...