More

  Atletico Madridi mposhtet nga Athletic Bilbao


  Atletico Madridi ka pësuar humbje me rezultat 2-1 nga Athletic Bilbao në xhiron e 33 të La Ligas. Skuadra e Diego Simeones është mposhtur me rezultat 2-1 duke bërë një hap të madh fals në luftën për titull. “Los Cholchoneros” u gjenden ne disavantazh pas vetëm tetë minutave lojë kur realizoi Berenguer dhe ky ishte edhe rezultati i pjesës së parë. Atletico ia doli që ta barazojë rezultatin në 1-1 me golin e Savic, por vetëm katër minuta para mbylljes së takimit vendasit e rikthyen avantazhin me anë të golit të Martinez dhe siguruar kështu tri pikë shumë të rëndësishme. Tashmë Atletico Madridi ka 73 pikë ne vendin e parë me vetëm dy pikë më tepër se Real Madridi dhe Barcelona, por katalanasit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

  Lexo me shume: https://rtv21.tv/atletico-madridi-mposhtet-nga-athletic-bilbao/
  © RTV21.tv

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ja cila do të jetë cripto-valuta e së ardhmes

  Kriptomonedha XRP ose Ripple ka qenë në tregun e kripto-valutave prej vitit 2012, aq kohë sa të ketë fituar...

  BFI: Prej nesër falen edhe teravitë

  Të nderuar besimtarë! Me kënaqësi informojmë se pas vendimit të sjellë nga Qeveria e RMV për shkurtimin e orës...

  Qeveria me vendim të ri rreth orës policore

  Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Shtabit të Krizës sipas të cilit ora policore do të...

  Sonte gjysmëfinalja e Champions League

  Një përballje historike do të jetë ajo mes Manchester City dhe PSG në gjysmëfinalen e kthimit të Champions legue....