More

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për shkak të një grope të...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga 7 deri 15 gradë celsius. Në...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat. Sot do të votojnë 1899...

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre mega-projekte infrastrukturore për Çairin që...

  Thaçi: Plani i kundërshtarëve ishte shuarja e PDSH-së

  Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) e mbajti sonte tubimin qendror në Tetovë, ku i prezantoi shumicën nga 14 kandidatët për kryetarë të komunave, të cilët...

  Punonjësit e Postës së Maqedonisë në grevë, njëra prej arsyeve vonesa e pagave

  Punëtorët e Postës së Maqedonisë sot kanë mbajtur grevë para kompanisë, ndërsa sipas informacioneve në grevë u janë bashkangjitur dy sindikata. Punonjësit thonë se arsyet...

  BDI: E blerta e jetës cilësore, oferta më kreative e kësaj fushate zgjedhore

  Me Tubimin zgjedhor që sot Bashkimi Demokratik për Integrim do ta mbajë në qytetin e Gostivarit përmbyllë fushatën për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Zëdhënësi i...

  SKANDAL: Kandidati i Levicës në Shutkë tallet me namazin dhe ezanin, reagon BFI (Video)

  Një skandal i paparë ka ndodhur dje para objektit të Qeverisë në Shkup. Bëhet fjalë për një organizim për falje të namazit me sexhade...

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej...

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku...