More

  Takimi Zaev – Gashi: Është biseduar për ndarjen e kuadrove dhe përgjegjësive të Alternativës në Qeveri

  Pak minuta pasi përfundoi takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të Alternativës, Afrim Gashi ka arritur njoftimi nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut. Aty...

  Nga e mërkura një qese do të kushtojë 15 denarë

  Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori nje qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e...

  Derivatet e naftës me çmime të reja

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit (KRRE), miratoi vendimin, me të cilin kryhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të...

  Filipçe: Monitorojmë situatën, nuk do të ketë masa të reja

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi sot se masa të reja nuk do të ketë. “Disa vende, kane marrë masa. Ne akoma mbetemi në qëndrimin...

  Bastorja në Shkup improvizon hyrjen pas përmbytjes nga uji

  Zbulim epokal. Një bastore ka vënduar arka të birrës që ta bëjë hyrjen e mundshme klientëve të saj pasiqë ishte përmbytur nga të rreshurat....

  Pronari i “Besa Trans” për tragjedinë: Ky është një test nga Allahu

  Në një mesazh në Facebook, shefi i Besa Transit, Bekim Haxhiu, i ka dhënë lamtumirën e fundit të vdekurve dhe i ka shprehur ngushëllimet...

  24 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë

  Sot u bënë 24 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës...

  Aksidenti, janë marrë në pyetje 8 persona, mes tyre dhe pronari i “Besa Transit”

  Materialet për hetimin e aksidentit të autobusit iu dorëzuan prokurorëve bullgarë. Janë dorëzuar monstrat e ADN-së për identifikimin e 45 viktimave të aksidentit tragjik...

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për...