More

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa gjatë pasditet priten reshje të shiut, posaçërisht në pjesën perëndimore të vendit. Në vendet më...

  17 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 3.447 testime, ndërsa janë regjistruar 463 raste të reja me Covid-19. Insituti...

  Protesta në Bukoviç, kërkohet që në fillim të rregullohet kanalizimi, pastaj asfaltimi i rrugës

  Qytetar: Ja ku rri pisllëku. Kjo është. TV21: Njëra prej këtyre është lart? Qytetar: Kjo është lart. E shikon këtë gypin këtu që shkon në atë...

  VMRO: Kush ka dhënë urdhër që autobusët e “Besa Trans” të kalojnë mbi 100 herë pa leje?

  VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e Spsovskit dhe Boçvarskit për shkak se firma “Besa Trans” ka vozitur pa leje dhe kanë kaluar kufi dhe kontrolle, ndërsa...

  Alternativa vendos që t’i japë shans Qeverisë për të zhbllokuar situatën politike

  Zëdhënësi i partisë Alternativa, Orhan Murtezani pas mbledhjes së kryesisë qendrore ka deklaruar se Alternativa ka vendosur që t’i japë shans Qeverisë për për...

  NGJARJE E RËNDË: QËLLOHET ME ARMË ZJARRI NJË AUTOBUS NË KOSOVË

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen  e sotme rreth orës 19:00  në Kosovë . News33 përcjell se një autobus me udhëtarë i cili ishtë...

  MBLIDHET KRYESIA E ALTERNATIVËS

  Alternativa është me një qëndrim të unifikuar megjithatë nuk kanë dhënë qëndrim konkret nëse janë që  të vazhdojë negociatat dhe të bëhet pjesë e...

  Merret vendimi, “hiqet” kufiri me Kosovën: Do të ketë vetëm kamera

  Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet...

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për...