More

  Avni Rustemi dhe Driton Lleshi takuan kryetarin e Komitetit Olimpik të Maqedonisë

  Zëvendës drejtori i Agjencisë për rini dhe sport z. Avni Rustemi dhe kryetari i Federatës së Kajakut në Maqedoninë e Veriut Drilon Lleshi takuan në ambientet e Komitetit olimpik të Maqedonisë kryetarin e ri të këtij institucioni Daniel Dimevski.

  Zv. drejtori Rustemi, i uroj suksese kryetarit të posazgjedhur të Komitetit olimpik në Maqedoni Daniel Dimevski për detyrën e re dhe bashkëpunim sa më të mirë me ARS si institucion shtetëror e cila kujdeset për sportin dhe uroj që të tejkalohen pengesat e deritanishme dhe të arrihet në qëllimet e pritura.

  Në takim u diskutua edhe për sfidat dhe detyrat që duhet të ndërmerren nga institucionet tona që sa më shumë të rrisim nivelin e sportit në vend.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Apple raporton fitime rekord pas dyfishimit të shitjeve të iPhone

  Një rritje e shitjeve të iPhone, veçanërisht në Kinë, kanë dyfishuar fitimet e Apple që prej fillimit të pandemisë. Rezultatet...

  Gashi kundër digjitalizimit të librave: Është sikurse projekti i Gruevskit për kompjuterët

  Partia opozitare, Alternativa është deklaruar kundër digjitalizimit të librave shkollorë. Këtë e ka shprehur, kryetari i partisë, Afrim Gashi në...

  Kufiri me Greqinë pritet të hapet me 14 maj

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot njoftoi se pas konsultimit me autoritetet greke është bërë e ditur se kufiri...

  Nga java e ardhshme vaksinim i mbi 10 mijë qytetarëve në ditë

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se pikat për vaksinim masiv që duhet të funksionojnë edhe në gjashtë qytete...