More

  Barcelona e bën dramë, Celta Vigo i shënon tre gola në pjesën e dytë


  Barcelona ka arritur vetëm një barazim ndaj Celta Vigos në udhëtim me rezultat 3:3, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 13-të në La Liga.

  Ansu Fati në minutën e pestë, Busquets në të 18-tën dhe Depay në të 34-tën i dhanë katalonasve epërsinë e trefishtë dhe komoditetin e mjaftueshëm.

  Por, Barcelona e humbi Ansu Fatin i cili pësoi lëndim.

  Ndërsa, pjesa e dytë ishte pasqyrë krejt tjetër pasqyrë.

  Filimisht Iago Aspas realizoi në minutën e 52-të, ndërsa në të 74-tën Nolito realizoi golin e dytë dhe vuri në vështirësi mysafirët.

  Krejt në fund të ndeshjes, Iago Aspas barazoi gjithçka, duke ia marrë nga duart fitoren Barcelonës.

  Me këtë barazim, katalonasit shkojnë në kuotën e 17 pikëve në vendin e 10, kurse Celta Vigo mbetet e 15-ta me 12 pikë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...