More

  Basha: Jam gati të takoj Berishën

  Sot (e shtunë 11 shtator) Lulzim Basha  bisedoi për rreth dy orë me dyer të mbyllura me  kryetarët demokratë në rrethe në selinë qendrore në Tiranë.

  Mësohet se Basha u sqaroi drejtuesve të degëve arsyet e përjashtimit të ish kryetarit të PD, nga grupi parlamentar, si dhe u përcolli udhëzime për atë që e pret tani Partine Demokratike.

  Burime bëjnë me dije se në takimin që ka pasur Basha me kryetarët e degëve të PD ka thënë që jam i gatshëm të takoj Berishën dhe është shprehur i keqardhur.

  Më herët, kur njoftoi përjashtimin e Berishës nga grupi parlamentar më 9 shtator, Basha tha se ishte një nga vendimet më të vështira që i ishte dashur të merrte.

  E hëna është një tjetër ditë betejë mes demokratëve në vitin e tretë të opozitës, ndërsa Luzlim Basha do të zyrtarizojë listën me emrat e deputetëve të grupit parlamentar pa emrin e Sali Berishes, megjithëse ky i fundit nuk pranon të largohet.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...