More

  BDI premton poliklinikë në Komunën e Vrapçishtit


  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ka promovuar projektin e saj të radhës për Komunën e Vrapçishtit. Bëhet fjalë për ndërtimin e një poliklinike në fshatin Dobërdoll, e cila do të ju shërbejë të gjithë 30 mijë banorëve të kësaj ane. Premrimi i kandidatit për kryetar komune të Vrapçishtit nga rradhët e BDI, Nebi Rexhepi erdhi në prezencë të dy bashkëpartiakëve të tij, ministrit të jashtëm Bujar Osmani dhe zv.ministrit të shëndetësisë, Ilir Hasani.

  Ma gëzon fakti kur vijnë iniciativa të këtilla, pasi si qeveri na lehtësojnë edhe neve punën rreth asaj se çka i duhet një vendbanimi. Kështu tha ministri Osmani, sipas të cilit kjo poliklinikë dhe të gjitha premtimet e kandidatit Rexhepi, kanë mbështetje të plotë të qeverisë.

  Zv.ministri Hasani tha se çdo premtim i bërë deri më tani nga ana e BDI – së është realizuar dhe shtoi se edhe kjo poliklinikë do të bëhet realitet gjatë mandatit të ardhshëm katër vjeçar të kandidatit Nebi Rexhepi, i cili tha Hasani, me garancë do të jetë kryetari i ardhshëm i Komunës së Vrapçishtit.

  Poliklinila parashihet të ndërtohet tek vendi ku aktualisht ndodhet ambulanta në fshatin Dobërdoll.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...