More

  Bexheti: Nuk është e vërtetë se tek liqeni Treska do të ndërtohet Qendër tregtare

  Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexhiti, sot në një prononcim për ‘Sloboden pecat’ hodhi poshtë si të pavërteta zërat se do të ndërtohet një spital në vendin e qendrës sportive dhe rekreative Treska, për shkak të së cilës pronarët e kampshtëpizave janë të detyruar të zhvendosin karvanët brenda 60 ditëve.

  Afati i fundit për zhvendosjen e karvanëve është deri në fund të shkurtit, mendoj se është një afat i arsyeshëm dhe ka kohë që pronarët të vendosin se çfarë të bëjnë me kampshtëpizat. Ne gjithashtu kemi një kompani publike, pronarët e rimorkiove mund të aplikojnë gjithashtu atje. Spekulimet dhe të pavërtetat janë zërat se një spital ose një qendër tregtare do të ndërtohet në këtë pjesë. Qendra rekreative do të ringjallet dhe qytetarët do të kenë një vend për t’u argëtuar, tha Bexheti.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u...

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme. Gjermanët e zgjodhën atë për t’i udhëhequr, dhe...

  726 raste të reja, 368 të shëruar dhe shtatë të vdekur nga KOVID-19

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3 144 testime ndërsa janë regjistruar 726...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës...