More

  Boksieri shqiptar shpallet Kampion i Maqedonisë

  Bokseri Alim Nasufi nga Veleshta e Strugës shkëlqen ne qytetin e Kumanovës ku edhe e pati finalen e kampionatit shtetëror ne boks. Nën udhëheqjen e trejnerit Albion Nasufi boksieri i klubit “Sindi”-Strugë në finale u shpall fitues ne kategorin deri 69 kilogram me rezultat bindës 3:0 kunder boksierit V.J. nga Klubi i Boksit Çair, me çka fitoi titullin kampion i Maqedonisë ne boks, njofton Derveni.info.
  Gjithashtu duhet të përmendim që boksieri Strugan në çerek finale dhe ne gjysëm finale fitoj te dyja luftat me nderprerje.
  “Falemenderoj shoqërin dhe familjen per perkrahjen dhe motivimin qe më dhanë, gjithashtu dhe trejnerat Albion Nasufi dhe Fisnik Hani për punën dhe mundin e pa lodhshme ndaj meje, por falemenderimi kryesor i takon Zotit. Shpresoj qe gjithmon tju nderoj me fitore dhe me suksese” – është shprehur bokser Strugan Nasufi.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të...

  Zjarri masiv rrezikoi qytetin e Koçanit, digjen shtëpi, persona të lënduar

  Një zjarr masiv gjatë orëve të mbrëmjes i është afruar dy lagjeve të qytetit të Koçanit, duke rrezikuar banorë...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë erë e...

  Rritet përfqësimi i shqiptarëve në Klinikën e Onkologjisë

  Para disa ditëve klinika e Onjologjisë pranë Spitalit Universitar "Nëna Terezë" në Shkup ka punësuar dhe avansuar stafin mjeksorë...