More

  Carovska: Kthimi i nxënësve në shkolla varet nga vendimi i Komisionit për Sëmundje Infektive

  “Modeli ynë është hibrid që nga fillimi i vitit shkollor, dhe mund të them se është stabil, në lidhje me gjendjen e vazhdueshmërisë së procesit arsimor. Për momentin ky model duhet të praktikohet”.

  Kështu u përgjigj fillimisht ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska e pyetur nëse pritet që nxënësit të kthehen në shkolla pas rënies së rasteve me Covid-19.

  “Deri sa nuk ka ndryshim tjetër të situatës, vazhdojmë me të njëjtin model.

  Nëse ka ndryshime dhe marrim leje nga Komisioni për Sëmundje Infektive, atëherë mund të diskutojmë për këtë çështje”, tha ministrja Carovska.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Piktura e Sulltan Sulejmanit, kalon pritshmëritë e çmimit

  Ankandi erdhi pothuajse saktësisht dy vjet pasi që Sotheby kishte ankanduar një sërë veprash arti historike në lidhje me...

  Pelegrinazh në Mekë, vetëm për të vaksinuarit

  Vetëm ata persona që janë vaksinuar kundër COVID-19 do të jenë të autorizuar të marrin pjesë në “umren”, në pelegrinazhin...

  Në Mal të Zi kërkohet që Abazoviqi të bëhet kryeministër

  Imazhi i politikanit shqiptar nga Ulqini, Dritan Abazoviq, po shkon duke u forcuar në Mal të Zi. Dhe kësaj...

  1259 raste, 751 të shëruar dhe 45 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 4.555 testime, ndërsa janë regjistruar 1.259...