More

  Carovska: Nxënësit do të kthehen në bankat shkollore!

  “Ne jemi duke u përgatitur që të gjithë nxënësit të kthehen në shkollë nga 1 shtatori nën protokollet për mbrojtje nga Covid-19”, kështu ka deklaruar mbrëmë Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska në paraqitjen në “Temën e Ditës” në Sitel TV, përcjellë Nmk-post. Carovska ka deklaruar se Plani dhe Protokollet janë miratuar nga Qeveria.
  “Viti i ri shkollor do të fillojë me prani fizike për të gjithë nxënësit. Ky është skenari më i dëshirueshëm. Sigurisht, klasat do të zhvillohen me protokolle të miratuara, të veshura me maska, ventilim dhe matje të temperaturës”, theksoi Carovska.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kapet në Durrës peshkaqeni që peshon 650 kg dhe i gjatë 6.5 metra

  Një peshkaqen i madh është kapur në thellësitë e detit Adriatik, përballë grykëderdhjes së lumit Buna. Peshkaqeni i rrezikshëm...

  Kuvendi shkon në pushim/ Disa ligje mbesin në procedurë parlamentare

  Deputetët pas 1 gushtit shkojnë në pushim kolektiv. Por dhjetëra ligje dhe iniciativa mbeten në procedurë parlamentare. Opozita druan...

  Punëtorët e NPK “Saraj” shuajn zjarrin me “papuçe” (FOTO)

  Sot një zjarr ka kapluar pjesën anësore të fshatit Çajlanë me çka zjarri ka rrezikuar edhe disa objekte, por...

  Mësimi me pushime, ndihmon në forcimin e kujtesës

  Nëse duam të mbajmë mend më gjatë, atëherë preferohet që të bëhet pushime gjatë mësimit, e kjo kohë pauze...