More

  ARSIMI

  𝐌𝐫. 𝐁𝐋𝐄𝐑𝐀𝐍𝐓 𝐑𝐀𝐌𝐀𝐃𝐀𝐍𝐈 𝐏𝐉𝐄𝐒𝐄 𝐄 𝐅𝐎𝐑𝐔𝐌𝐈𝐓 𝐁𝐎𝐓𝐄𝐑𝐎𝐑 𝐏𝐄𝐑 𝐃𝐄𝐌𝐎𝐊𝐑𝐀𝐂𝐈 𝐍𝐄 𝐊𝐄𝐒𝐇𝐈𝐋𝐋𝐈𝐍 𝐄 𝐄𝐕𝐑𝐎𝐏𝐄𝐒 𝐍𝐄 𝐒𝐓𝐑𝐀𝐒𝐁𝐔𝐑𝐆

  𝐒𝐭𝐫𝐚𝐬𝐛𝐮𝐫𝐠, 𝟎𝟗 𝐧𝐞𝐧𝐭𝐨𝐫 𝟐𝟎𝟐𝟏 Mr. Blerant Ramadani, ligjërues i Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup nga Fakulteti i Shkencave Teknike, nga datat 8 - 10...

  Koordinator i Digital School Macedonia në SARAJ, zgjidhet magjistri i Inzhinerisë Softuerike prof. Burim Rexhepi

  Digital School është një institucion privat i cili ofron kurse teknologjike dhe programimit për fëmijë nga 8 deri në 18 vjeç. Është themeluar për...

  Nxënësit e Nerezit 7 kilometra në këmbë për në shkollë

  Mbi 30 nxënës të arsimit fillor dhe të mesëm, nga lagjja Nerez i Epërm i Komunës së Karposhit thuajse çdo të dytën ditë ballafaqohen...

  Nesër fillon testimi për COVID-19 i 8 mijë e 200 nxënësve

  Nesër pritet të nisë testimi për COVID-19 i 8 mijë e 200 nxënësve nga shkollat ​​fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut. Testimi do...

  Carovska apelon ta përdoren librat digjitalë, të denoncohet shitja e librave të shtypur

  MPB ka indikacione dhe veprime ku janë shkelur të drejtat materiale të autorëve dhe botuesve të teksteve shkollore, deklaroi ministrja e Arsimit dhe Shkencës,...

  UT: Rreth 2000 studentë të rinj i filluan studimet në Universitetin e Tetovës

  Përmes një ceremonie solemne, Universiteti i Tetovës sot zyrtarisht e filloi vitin e ri akademik 2021/2022. Në sheshin e Rektoratit të Universitetit të Tetovës,...

  Fillon sot viti i ri akademik 2021/22

  Ora e parë akademike do të mbahet sot në fakultetet në vend, me çka edhe do të shënohet fillimi i vitit të ri akademik...

  Të fundit

  24 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë

  Sot u bënë 24 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk...

  Aksidenti, janë marrë në pyetje 8 persona, mes tyre dhe pronari i “Besa Transit”

  Materialet për hetimin e aksidentit të autobusit iu dorëzuan prokurorëve bullgarë. Janë dorëzuar monstrat e ADN-së për identifikimin e...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa gjatë pasditet priten reshje të shiut, posaçërisht në pjesën...

  17 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 3.447 testime, ndërsa janë regjistruar 463...

  Protesta në Bukoviç, kërkohet që në fillim të rregullohet kanalizimi, pastaj asfaltimi i rrugës

  Qytetar: Ja ku rri pisllëku. Kjo është. TV21: Njëra prej këtyre është lart? Qytetar: Kjo është lart. E shikon këtë gypin...

  VMRO: Kush ka dhënë urdhër që autobusët e “Besa Trans” të kalojnë mbi 100 herë pa leje?

  VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e Spsovskit dhe Boçvarskit për shkak se firma “Besa Trans” ka vozitur pa leje dhe kanë...