More

  BIZNESI

  Ministria e Ekonomisë sot i ka marrë licencën Agjencionit Turistik BESA TRAVEL

  Nga Ministria e Ekonomisë njoftojnë se sot i është marrë licenca Agjencisë Turistik BESA TRAVEL. Siç njoftojnë nga kjo ministri, vendimi është marrë pasi Inspektorati...

  A do të ndërpritet projekti “TVSH-ja ime”?!

  Drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhura Publike (DAP) Sanja Llukarevska si spekulime i vlerëson pohimet se do të shfuqizohet projekti TVSH-ja Ime dhe thekson...

  Inspektorët e Tregut në aksion!

  Inspektorati Shtetëror i Punës njoftoi se me hyrjen në fuqi të ndryshimeve ligjore dhe plotësimeve të Ligjit për Marrëdhënie Pune për të dielën ditë...

  Diaspora na mban gjallë. Ja sa milion €uro solli vitin e kaluar në Maqedoni

  Diaspora në vitin 2020 ka dërguar 361 milionë euro, që është rreth 3,4 për qind e BPV-së së vendit, por është ende më e...

  Grubi: Në Dibër po hapim mundësi për investime të reja

  Sot bashkë me ndërmarrësin e njohur nga Shqipëria, Saimir Mane, kryetarin Hekuran Duka, ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe deputeten e zonës kemi ardhur...

  Dauti Komerc fiton mundësi për pjesmarrje në tenderat e NATO-s

  Dje ne ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ministrja Radmilla Shekerinska Jankovska dhe drejtori ekzekutiv i Dauti Komerc, Xhemail...

  Shtrenjtimi i produkteve ushqimore! Bexheti: Alarmi është real, më shumë mund të goditen familjet sociale

  Alarmi i Odave ekonomike për shtrenjtimin e produkteve ushqimore deri në 50% është real thotë akademiku Abdulmenaf Bexheti në një intervistë për REL. Gruri,...

  KRIZA ENERGJETIKE GLOBALE KA PREKUR TASHMË EDHE BALLKANIN

  Rritja e çmimeve të gazit dhe energjisë elektrike në Evropë, ka bërë që qeveritë të shpallin gjendje emergjente për furnizim me energji elektrike. Një vendim...

  Të fundit

  Grubi: Uniformat e reja të Policisë do të jenë në dy gjuhë

  Uniformat e reja të Policisë së Maqedonisë së Veriut do të jenë edhe në shqip, në komunat ku vlen...

  Ministria e Ekonomisë sot i ka marrë licencën Agjencionit Turistik BESA TRAVEL

  Nga Ministria e Ekonomisë njoftojnë se sot i është marrë licenca Agjencisë Turistik BESA TRAVEL. Siç njoftojnë nga kjo ministri,...

  Dimitrov: Nuk kam besim te Bujar Osmani lidhur me çështjen e Bullgarisë

  Zv/Kryeministri për Çështje Evropiane, Nikola Dimitrov, gjatë një prononcimi për mediat ka theksuar se ka qenë pengesë për një...

  Maqedonia e Veriut vendos rekord botëror për import të marihuanës

  Nga Afrika e Veriut në Maqedoninë e Veriut është vendosur rekord për dërgesën më të madhe të marihuanës, në...

  Sanksionohen 193 shoferë, dy për shpejtësi mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar

  Gjatë kontrollit të përforcuar të Ministrisë së Punëve të Brendshme, dje janë sanksionuar 193 shoferë në territorin e Republikës...

  TËRMETI I FUQISHËM NË QIPRO/ LËKUNDJET U NDJENË NË TURQI, IZRAEL DHE LIBAN

  “Banorët ishin të frikësuar, ne nuk jemi mësuar me tërmete,” tha kryebashkiaku i qytetit kryesor bregdetar të Qipros, Pegeia...