More

  DËRVENI

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet e mara nga Dega e...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të Komunës Saraj. Ekipet kompetente deri...

  Sot dhe nesër asfaltimi i shtresës finale të rrugës për fshatin Bojanë

  Rruga kryesore e fshatit Bojanë është afër finalizimit, ndërkaq kompania që realizon punimet njofton banorët përmes një postimi në Facebook se rruga për dy...

  ZYRTARE: Ilir Krosi, kandidat i PDSH-së në Saraj

  Partia Demokratike Shqiptare do të garoj gjithësej në 13 komuna në zgjedhjet lolale. Kandidat i PDSH-së për kryetarë të Sarajit është Ilir Krosi nga vendbanimi...

  Nesër pa energji elektrike një pjesë e Sarajit

  Nesër në periudhën nga ora 09:00 deri në ora 15:00, pa energji elektrike do të mbesin një pjese të rrugës “Lerinska” dhe “Zagrebska” në...

  Mevlan Morina, bartës i listës për këshillin komunal nga BESA në Saraj

  Pas zyrtarizimit të magjistrit Hasim Murtezani si kandidat për kryetar të Sarajit, sot është zyrtarizuar edhe një magjistër në garën zgjedhore. Magjistri i ekonomisë Mevlan...

  Muhamed Rama prijës listës së këshilltarëve të BDI-së në Saraj

  BDI në Zgjedhjet Lokale 2021 në Saraj për bartës listë të këshilltarëve propozon Muhamed Ramadani, këshilltar në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Muhamedi...

  Suad Murati kandidat si bartës liste për këshilltar nga radhët e LSDM-së në Zhelinë

  Suad Murati sot ka lajmëruar se është përzgjedhur kandidat si bartës liste për këshilltarë, nga radhët e LSDM-së në Zhelinë. Ai në profilin e tij...

  Të fundit

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...