More

  RAJONI

  Nesër do të mbahet mbledhje e përbashkët mes Qeverisë së RMV-së dhe Kosovës

  Qeveritë e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës nesër në Shkup do të mbajnë mbledhje të përbashkët, në të cilën do...

  Ndërron jetë ish-Kryemyftiu i Kosovës Rexhep Boja

  Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep...

  Rritja e infektimeve, shtyhet me dy javë nisja e procesit mësimor në Kosovë

  Ministrja e Arsimit në Kosovë, Arbërie Nagavci ka njoftuar edhe zyrtarisht se procesi mësimor do të shtyhet deri më 26 shtator. Nagavci përmes një njoftimi...

  Basha: Jam gati të takoj Berishën

  Sot (e shtunë 11 shtator) Lulzim Basha  bisedoi për rreth dy orë me dyer të mbyllura me  kryetarët demokratë në rrethe në selinë qendrore...

  Lindita Nikolla zgjidhet kryetare e Kuvendit të Shqipërisë

  Lindita Nikolla është zyrtarisht kryetare e Kuvendit të Shqipërisë. Ajo ka marrë  79 vota pro, ndërsa 4 vota kanë shkuar kundër saj. Kujtojmë që shumica...

  Zyrtare, Basha përjashton Berishën nga PD

  Sali Berisha përjashtohet nga grupi i partisë që themeloi 30 vite më parë. Mbrëmjen e sotme, kryetari i PD-së, Lulzim Basha zgjidhi dilemën duke...

  Vrasja në Pejë/ Policia jep detajet: Dy të vrarë dhe një i plagosur

  Dy persona janë vrarë dhe një tjetër ka mbetur i lënduar gjatë një konflikti të armatosur mbrëmë në qytetin e Pejës. Lajmin e ka konfirmuar...

  SOT HYJNË NË FUQI RREGULLAT E REJA PËR ATA QË DO TË UDHËTOJNË PËR NË SHQIPËRI

  Nga sot në Shqipëri do të hyjnë në fuqi rregullat e reja antiCOVID-19. Ndërkohë që, nga 1 shtatori është vënë ora policore nga në...

  Të fundit

  Selami: Informacionet për përqindjet në baza etnike nga regjistrimi, janë dashakeqe

  Informacionet se sa përqind të popullsisë e përbëjnë shqiptarët, bullgarët dhe etnitetet tjera, janë manipulim mediatik dhe kanë qëllime...

  Kasami: BESA nuk përçan votën shqiptare, nuk kemi nxjerrë kandidatë në Kërçovë e Bërvenicë

  I ftuar në “Balkan Talks” në Euronews Albania kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami ka folur për kandidatët për...

  Sela: Asnjë spital i ndërtuar në Tetovë, asnjë në Kërçovë

  Sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku i ftuar është kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, u...

  Nesër do të mbahet mbledhje e përbashkët mes Qeverisë së RMV-së dhe Kosovës

  Qeveritë e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës nesër në Shkup do të mbajnë mbledhje të...

  Panairi i Librit në Shkup me 15.000 vizitorë në kushte pandemike

  Panairi i librit për herë të dytë u realizua me sukses në hapësirën e hapur në kompleksin e “A1...

  Zjarri në Tetovë, Mexhiti: Dorëheqjet duhet të pranohen, nuk ka dilema

  Deputeti i BDI-së, IZet Mexhiti deklaroi sot se dorëheqjet e ofruara të ministrit të shëndetësisë dhe zëvendësit të tij,...