More

  VENDI

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u pritën sot nga kryetari i...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës Mevlan Xhemaili, rreth orës 3...

  Flet Sulejman Rexhepi për plagosjen e djalit të tij, ja çka thotë për dy kosovarët e arrestuar!

  Ish kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë (BFIM), Sulejman Rexhepi, ekskluzivisht për gazetën Lajm ka folur lidhur me plagosjen e djalit të tij,...

  Pastrohet hapsira rreth Vardarit deri te ura e Sarajit

  Qyteti i Shkupit në bashkëpunim me komunën e Gjorçe Petrovit kanë ndërmarë aksion për pastrimin e hapsirave përreth lumit Vardar në pjesën prej lagjes...

  Zaev: Emri LSDM-së do të ndryshohet sipas Marrëveshjes së Prespës

  Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp pas vizitës në Komunën e Shuto Orizarës tha se LSDM-ja në kongresin e ardhshëm do...

  422 gjoba për mosmbajtje të maskave

  Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga koronavirusi. Nga kjo ministri thonë...

  Sanksionohen 154 vozitës në Shkup, 28 për tejkalim të shpejtësisë

  Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (01.03.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e...

  Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

  Ende nuk ka një marrëveshje mes Qeverisë dhe hoteleritë për organizimin e dasmave. Takimi midis organizatorëve të dasmave me zëvendëskryeministrin Fatmir Bytyqi dhe drejtori...

  Të fundit

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u...

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme. Gjermanët e zgjodhën atë për t’i udhëhequr, dhe...

  726 raste të reja, 368 të shëruar dhe shtatë të vdekur nga KOVID-19

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3 144 testime ndërsa janë regjistruar 726...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës...

  ” Kristian Kina: Myzeqaret e bekuar, dine dhe te ndeshkojne kur i injoron !”

  Vleresim qe me ben te ndihem i privilegjuar dhe qe me jep force per te vazhduar perpara ! Myzeqeja eshte...

  Flet Sulejman Rexhepi për plagosjen e djalit të tij, ja çka thotë për dy kosovarët e arrestuar!

  Ish kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë (BFIM), Sulejman Rexhepi, ekskluzivisht për gazetën Lajm ka folur lidhur me...