More

  ROZË

  Grubi në parkun e Gazi Babës luan basketboll

  Zëvendës Kryeministri Artan Grubi së bashku me bashkëpartijakët e tij si dhe me kryetarin e komunës së Çairit Visar Ganiu kanë shfrytëzuar kohën e...

  Nora Istrefi thekson linjat trupore në fustan të verdhë

  Nora Istrefi është një prej femrave më të bukura dhe më joshëse shqiptare, e cila çdo herë arrin të paraqitet me shumë stil. Këngëtarja e...

  Chamois, fshati që shkelet vetëm nga njeriu, biçikletat dhe traktorët

  Fshati pa makina. I ndodhur në veriperëndim të Italisë, në shpatet e thepisura të luginës Aosta, është qyteti i vetëm i vendit që nuk...

  Saraj: “dështon” mega-projekti Liqeni i Autostradës

  Rreth një muaj para zgjedhjeve lokale duket se ka dështuar edhe një mega-projekt i shumëpritur në Saraj. Pas shkatrrimit të Liqenit Treska banorët e...

  Sherr në koncertin e Noizy-t, pamje nga rrahja me grushte

  Para pak ditësh në sheshin “Skendërbej” në Tiranë, u zhvillua një ndeshje e sportit “Muay Thai”. Pjesë e këtij eventi ishin edhe dy këngëtarët,...

  Luana Vjollca vazhdon pozat provokuese nga Mykonos

  Moderatorja dhe këngëtarja nga Shqipëria, Luana Vjollca, ka nisur pushimet prej ditësh në Greqi. Derisa ndodhet në ishullin e popullarizuar, Mykonos, ajo ka bërë një...

  Çfarë do të thotë nëse dora juaj e djathtë kruhet?

  Një pëllëmbë e djathtë që kruhet mund të ketë disa kuptime që lidhen me fatin, lotarinë dhe paratë. Ajo gjithashtu mund të jetë një shenjë...

  Ish-reperi Big Bossidy këndon aq bukur sa nuk mund ta paramendoni por tashmë një stil krejt tjetër

  Alban Kozhani, ish-reperi Big Bossidy, ka vendosur të këndojë ilahi dhe këngë me karakter fetar islam dhe kombëtar. Ai tashmë erdhi me projektin që i...

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...

  Thaçi: Plani i kundërshtarëve ishte shuarja e PDSH-së

  Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) e mbajti sonte tubimin qendror në Tetovë, ku i prezantoi shumicën nga 14 kandidatët për...

  Punonjësit e Postës së Maqedonisë në grevë, njëra prej arsyeve vonesa e pagave

  Punëtorët e Postës së Maqedonisë sot kanë mbajtur grevë para kompanisë, ndërsa sipas informacioneve në grevë u janë bashkangjitur...