More

  ROZË

  Me duart si shqiponjë dhe një buzëqeshje, Dua Lipa pozon nga Muzeu i Skënderbeut: Shumë dashuri

  Ylli shqiptar i muzikës botërore, Dua Lipa me duart si shqiponjë ka publikuar një fotografi nga Muzeu Historik dhe Etnografik i Krujës, pranë shpatës...

  Modelen turke e zbresin nga avioni për shkak të veshjes

  Një bodybuilder turke si dhe ndikuese e medieve sociale është ndaluar të fluturonte nga Texas për në Miami në 8 Korrik me linjën “American...

  Gjërat që nuk duhet t’i vishni kurrë në aeroplan

  Askush nuk dëshiron të zbresë nga aeroplani në gjendje të keqe, i trullosur ose i lodhur. Veshja që zgjidhni për në aeroport mund të...

  Këtë fundjavë mbahet “Matka Camp & Hike”

  Këtë fundjavë me datë 29 dhe 30 Maj 2021 Kanjoni i Matkës do të jetë vendi ku do të tubohen qindra bjeshkatarë nga vendi...

  Kjo është dhoma më e rrezikshme në shtëpinë tuaj

  Dhoma më e vogël e shtëpisë mund të jetë dhe vendi më i rrezikshëm. Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, çdo vit...

  Bill Gates ndahet nga gruaja pas 27 vitesh

  Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka njoftuar nëpërmjet një letre të përbashkët në llogarinë e tij zyrtare në ‘Twitter’ se është ndarë nga gruaja...

  Burri që jetoi 32 vite në një ishull

  Një italian duhet të largohet nga ishulli në të cilin ka jetuar për më shumë se 30 vjet pas presionit nga autoritetet. Mauro Morandi, 81...

  SI TË JENI TË SUKSESSHËM EDHE NËSE NUK DËSHIRONI TË BËHENI MENAXHER/E?

  ​ Si të jeni të suksesshëm edhe nëse nuk dëshironi të bëheni menaxher/e? Ka njerëz të cilët ëndërrojnë të marrin role menaxhimi. Ata janë “të...

  Të fundit

  Maqedonia me borxh “deri në fyt”?!

  Rritja e borxhit publik në 64.4 për qind të prodhimit të brendshëm bruto i hap rrugën vendit të bjerë...

  VMRO-DPMNE: Për 1.6 milionë euro më pak është shitur toka te Liqeni Treska

  Partia opozitare VMRO-DPMNE ka alarmuar se gjatë shitjes së parcelës në afërsi të Liqenit Treska në Saraj, parcelat janë...

  THIRRJE PUBLIKE Për realizimin e të drejtës për racion të subvencionuar për studentë

  Në bazë të Ligjit për racion të subvencionuar për studentë (“Gazeta Zyrtare e Republikës së Maqedonisë së Veriut” nr. 31/2020 dhe  150/2021) dhe...

  Ja si qëndron situata me zjarret në Turqi!?

  Shefi i Drejtorisë së Komunikimeve pranë Presidencës së Turqisë, Fahrettin Altun, njoftoi 122 nga 129 zjarre në 35 provinca...

  Pendarovski uron Ilindenin, Ditën e Republikës

  Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, me rastin e Ilindenit, Ditës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, nëpërmjet një video-incizimi...

  Detaje nga tërmeti i mbrëmshëm

  Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmologjik i Kosovës, ka njoftuar se tërmeti i dëgjuar të dielën në Kosovë, ndodhi në...