More

  SHENDETËSI

  Janë regjistruar 1174 raste të reja me Covid-19, 811 të shëruar dhe 42 të vdekur

  Ministria e Shëndetësisë kumtoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1174 raste të reja me kovid-19, janë shëruar 811 pacientë dhe kanë...

  1259 raste, 751 të shëruar dhe 45 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 4.555 testime, ndërsa janë regjistruar 1.259 raste të reja me Covid-19. Instituti...

  37 viktima dhe 301 raste të reja me Cvoid-19, mbi një mijë të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga...

  Sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër COVID-19

  Në sallën “Boris Trajkovski” sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Për sot është paraparë vaksinimi i 3000 qytetarëve...

  35 viktima, 734 të infektuar me Covid-19 dhe 621 të shëruar

  Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.246 testime të realizuara, 734 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Instituti i...

  Maqedoni: nesër fillon vaksinimi masiv

  Vaksinimi masiv i popullatës kundër Kovid-19 në vend do të fillojë zyrtarisht nesër, e hënë, me “Sputnik V”. Vaksinimi do të bëhet në pikat...

  Covid-19 / Shifra rekord edhe sot

  Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.920 testime të realizuara, 1.394 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Instituti...

  Regjistrohen 50 viktima dhe 1.320 raste të reja me Covid-19

  Maqedonia e Veriut ka regjistruar rekord viktimash ditore si pasojë e komplikimeve nga Covid-19. Vendi gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 50 viktima,...

  Të fundit

  DAIM ISË KOPANICA

  DAIM ISË KOPANICA 1915–1959 Shkruan: Daim Hiseni Dikur nga fsh. Marshen i Koplikut të Malësisë së Madhe që asaj kohe Kopliku mbante...

  Rexhepi: Nga sot Licencat nga Ministria e Transportit edhe në gjuhën shqipe

  Në pajtim me ligjin për përdorimin e gjuhëve, Ministria e transportit dhe lidhjeve lëshoi licencën e parë në dygjuhësi....

  “Pasaportat e bosëve”, fletarrest për ndërmjetësuesin

  Policia mbrëmjen e sotme ka lëshuar një fletarrest për ndërmjetësuesin e pasaportave të “bosëve”. Bëhet fjalë për Raif Miftarin...

  Janë regjistruar 1174 raste të reja me Covid-19, 811 të shëruar dhe 42 të vdekur

  Ministria e Shëndetësisë kumtoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1174 raste të reja me kovid-19, janë...

  Spasovski: Është konfiskuar drogë me vlerë 800.00 euro, është arrestuar zyrtar i lartë policor

  Në aksion të madh policor bashkë me Agjencinë Amerikanë për Luftë Kundër Narkotikëve – DEA, është konfiskuar drogë me...

  Transporti publik në Shkup këtë fundjavë do të qarkullojë deri në orën 20

  Gjatë fundjavës, më 10 dhe 11 prill, transporti publik do të funksionojë deri në orën 20, kumtoi sot NQP...