More

  SPORT

  Herolind Nuredini talenti shqiptarë nga Tetova që po shkëlqen në Kart Racing

  Me shqiponjën dykrenare të stampuar në kokore, Herolind Nuredini, “fluturon” në pistat e Kart Racing, me ëndrrën e madhe që një ditë të garojë...

  Shqiptari nga Maqedonia Eljif Elmasi pas golit ndaj Gjermanisë bie në sexhde

  Maqedonia triumfoi ndaj reprezentacionit të Gjermanisë me rezultat 2-1. 2 asiste dhe 1 gol nga Shqiptarët e Maqedonisë mbrëmë ndaj Gjermanisë duke i shkaktuar kësaj...

  Kosovarja Arineta Mula fiton maratonën e vrapimit malor Vodno–Matka

  Alpinistja kosovare Arineta Mula, përveç alpinizimit dhe bjeshkatarisë e ecjes malore, njihet edhe si vrapuese e mirë. Mula, sot ka zënë vendin e parë në...

  Lojërat Olimpike do të mbahen pa publik të huaj

  Në Lojërat Olimpike në Tokio nuk do të lejohen spektatorët nga jashtë. Vendimi u njoftua pas një takimi të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, qeverisë japoneze,...

  Futbollisti i KF RINIA 98 Sulejmani: Ndaj SS Novas futemi në fushë për të fituar

  "Dy fitoret rradhazi ka rikthyer besimin tek skuadra jonë dhe shpresoj që të diellën do të vazhdojmë të koncentruar drejt fitores së rradhës. Ndaj SS...

  Zyrtare, Khabib Nurmagomedov nuk ngjitet më në oktagon!

  Khabib Nurmagomedov nuk do të ngjitet më kurrë në oktagon. Tani është gjithcka e qartë dhe ka formë zyrtare. Pas spekulimeve të shumta mbi...

  Milan – Manchester United, formacionet zyrtare

  AC Milan dhe Manchester United do të përballen në kuadër të 1/8 të finales së Europa League. “Rossonerët” kërkojnë avancimin tutje, pas një paraqitje të...

  Bardhi dhe Elmasi, futbollistët më të shtrenjtë të Maqedonisë

  Në listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në formacionin e Maqedonisë së Veriut, janë 5 shqiptarë, 4 maqedonas dhe Elif Elmas që ndan...

  Të fundit

  Herolind Nuredini talenti shqiptarë nga Tetova që po shkëlqen në Kart Racing

  Me shqiponjën dykrenare të stampuar në kokore, Herolind Nuredini, “fluturon” në pistat e Kart Racing, me ëndrrën e madhe...

  Arabia Saudite me vendime të reja, do të rritet numri i vizitorëve në Qabe

  Drejtoria e Përgjithshme e Punëve të Mesxhid al-Haram dhe Mesxhid-i Nebevi morën vendime të reja në lidhje me numrin...

  𝐔𝐍𝐓 𝐓𝐇𝐈𝐑𝐑𝐉𝐄 𝐏Ë𝐑 𝐏𝐔𝐍𝐈𝐌𝐄 𝐒𝐇𝐊𝐄𝐍𝐂𝐎𝐑𝐄

  Universiteti 'Nënë Tereza' në Shkup në bashkëpunim me Universitetin ‘Shën Klimenti i Ohrit’ në Manastir dhe Universitetin e Sassarit...

  51 vjeçari nga Tetova arrestohet në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit

  “Dje (06.04.2021) rreth orës 18:05 në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, nëpunësit policor kanë arrestuar 51 vjeçarin nga Tetova, pasi...

  Ndalesën për lëvizje e kanë shkelur 62 persona, 482 sanksione për mosmbajtje të maskës

  Prej orës 20 më 6 prill deri në orën 5 më 7 prill 2021 është konstatuar se 62 persona...

  Parashikimi i motit për sot

  Mot kryesisht me vranësira, me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut në pjesët veriore dhe dukshëm më I ftohtë....