More

  TECH/AUTO

  Ky ishulli në Karaibe është “parajsa” e parë e Bitcoin në botë

  Një ishull në Karaibe bëhet komuniteti i parë i bitcoin në botë. Në Bequia, një ishull prej 18 km katrorë në arkipelagun e Shën...

  Pas 15 majit, mund të mos e përdorni dot më WhatsApp-in

  Nëse nuk keni rënë dakord me kushtet e reja të diskutueshme të shërbimit të WhatsApp deri më 15 maj, aplikacioni do të fillojë të...

  Me telefonat “Google Pixel” tani mund të matni rrahjet e zemrës dhe ritmin e frymëmarrjes

  Google ka zbuluar aftësi të reja për smartphone-t e saj Pixel, të cilat do t'u lejojnë përdoruesve të matin rrahjet e zemrës dhe ritmin...

  Volkswagen po tërheq 56 mijë vetura të reja të Golf-it, kjo është arsyeja

  Këto janë probleme me sistemin multimedial. Volkswagen do të telefonojë pronarët e 56,000 Golf 8s për shërbimin e urgjencës, dhe këto janë makina që u...

  A e dini pse qeset e çipsave janë të mbushur me ajër?

  Më poshtë ju sjellim përgjigjet shkencore për shumë pyetje të ndryshme irrituese. Pse është qesja e çipsave e mbushur me ajër? Ta bëjmë një gjë të...

  Pesë gjëra që nuk duhet t’i kërkoni kurrë në Google

  Në shumicën e rasteve, Google është një motor kërkimi që mund të jetë shumë i dobishëm për të gjetur diçka që ju nevojitet. Sidoqoftë, ndonjëherë...

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, pjesmarrës në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, z. Fransis Fenon paralajmëron pjesmarrje në Forumin Energjetik të Maqedonisë Thirrja për regjistrim dhe pjesëmarrje në ngjarjen më të madhe...

  Google Photos jep lajmin e keq..

  Qëkur aplikacioni Google Photos doli në treg, mjaft përdorues ishin të kënaqur sepse ruanin fotot e tyre me një kapacitet pa limit. Por që...

  Të fundit

  “Agjenda e Gjelbër”, Ahmeti: Matemi me NATO jo me LSDM dhe VMRO

  Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, në emisionin “Klan Debat” ka folur edhe për temën e ribrendimit të partisë dhe...

  Më 3 korrik lirohet Sedat Aliu, babai i Almir Aliut

  Gjykata e Apelit ka pranuar ankesën e Sedat Aliut për lirim të parakohshëm nga masa efektive me burg për...

  Bekteshi: TVSH-ja e energjisë elektrike prej 18 në 5%!

  Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi përmes një postimi në fejsbuk ka njoftuar opinionin lidhur me TVSH-në e rrymës elektrike! Bekteshi...

  Qeveria shqyrton sot vendim për taksën ekologjike

  Qeveria në seancën e sotme duhet t’i shqyrtojë dhe të marrë vendim për të dyja zgjidhjet ligjore të cilat...

  Hakan Calhanoglu konfirmon se do t’i bashkohet Interit

  Mesfushori ofensivë i Milanit, Hakan Calhanoglu ka befasuar të gjithë me klubin e tij të ri. Turku do t’i bashkohet...

  Kryetari i BDI-së Ahmeti sonte në Klan Debat

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sonte me fillim në ora 20:30 do të marr pjesë në...