More

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka vendosur që të shtrenjtoj çmimet e derivateve të naftës për gjysmë denarë.
  Në bazë të vendimit nga mesnata EUROSUPER BS – 95 do të shitet për 68.00 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS – 98 për 70.00 denarë.
  Një litër EURODIZEL BS (D-E V) do të shitet për 60.50 denarë.
  Vaji Ekstra i Lehtë për amvisëri do të shtrenjtohet për një denarë dhe një litër do të kushtojë 60.00 denarë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  “Agjenda e Gjelbër”, Ahmeti: Matemi me NATO jo me LSDM dhe VMRO

  Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, në emisionin “Klan Debat” ka folur edhe për temën e ribrendimit të partisë dhe...

  Më 3 korrik lirohet Sedat Aliu, babai i Almir Aliut

  Gjykata e Apelit ka pranuar ankesën e Sedat Aliut për lirim të parakohshëm nga masa efektive me burg për...

  Bekteshi: TVSH-ja e energjisë elektrike prej 18 në 5%!

  Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi përmes një postimi në fejsbuk ka njoftuar opinionin lidhur me TVSH-në e rrymës elektrike! Bekteshi...

  Qeveria shqyrton sot vendim për taksën ekologjike

  Qeveria në seancën e sotme duhet t’i shqyrtojë dhe të marrë vendim për të dyja zgjidhjet ligjore të cilat...