More

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Çmimi i shitjes me pakicë i derivateve të naftës do të rritet për 1.48% në raport me vendimin e datës 30.08.2021, vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë, transmeton TV21.

  Euro Super BS-95, Euro Super BS-98 dhe dizeli do të rriten për 1 denarë, ndërsa çmimi i shitjes me pakicë i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të rritet për 0.50 denarë për litër.

  Çmimi i shitjes me pakicë i Mazutit М-1 SU rritet për 0,824 denarë/kilogram.

  EUROSUPER BS 95 – 72,00 (denarë/litër)
  EUROSUPER BS 98 – 74,00 (denarë/litër)
  EURODIZEL BS (D-E V) – 63,50 (denarë/litër)
  Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) – 63,00 (denarë/litër)
  Mazut М-1 SU 37,843 (denarë/kilogram)

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...