More

  Cristiano Ronaldo e ‘sfidon’ Khabib Nurmagomedovin fytyrë më fytyrë

  Cristiano Ronaldo dhe Khabib Nurmagomedov, njihen për miqësinë që kanë për njëri-tjetrin.

  Njëri prej më të mirëve në historinë e futbollit në njërën anë, ndërsa tjetri prej më të mirëve në MMA.

  Dyshja janë takuar pas ndeshjes që Manchester United e zhvilloi ndaj Evertonit, që u mbyll baras 0-0.

  Ronaldo dhe Khabib u takuan pas ndeshjes, duke dal ballë për ballë me njëri tjetrin ashtu siç bëjnë boksierët dhe luftëtarët e MMA, para meçeve.

  Khabib e fitoi këtë luftë, pasi Ronaldo u dorëzua dhe filloi të qeshë.

  Luftëtari nga Degestani ndër vite ka qenë fans i madh i Ronaldos, duke e konsideruar atë si më të mirin në histori të futbollit.

  Khabib ka qenë në “Old Trafford” ku ka takuar shumë yje të futbollit. /Telegrafi/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...