More

  Danella Arsovska premton ndërtimin e rreth-rrotullimit në Saraj


  Në vazhdën e takimeve me banorët e Sarajit, kandidatja e pavarur për Qytetin e Shkupit Danella Arsovska pasi që ka vizituar fshatin Shishovë, Matkë e Gllumovë ka prezentuar edhe programin e saj për zhvillimin e kësaj komune, përcjell Derveni.info.

  Ajo mes tjerash ka premtuar pastrimin e të gjitha deponive të egra përreth lumit Treska dhe Vardar si dhe ka garantuar ndërtimin e sistemit të ujësjellësit për fshatrat Bukoviç, Llaskarcë e Kopanicë.
  Për sa i përket infrastrukturës rrugore ajo ka premtuar edhe ndërtimin e rreth-rrotullimit në hyrje të Sarajit me çka do të lidhet Saraji me Kondovën dhe me autostradën.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...