More

  Dauti Komerc fiton mundësi për pjesmarrje në tenderat e NATO-s


  Dje ne ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ministrja Radmilla Shekerinska Jankovska dhe drejtori ekzekutiv i Dauti Komerc, Xhemail Dauti, kishin takim të përbashkët dhe në mënyrë solemne pranoi vendimin për regjistrimin e kompanisë Dauti Komerc ne regjistrin për prokurime publike për nevojat dhe tregun e NATO-s, njofton derveni.info. Kjo arritje në radhë është një legjitimitet i veçantë për zhvillimin e kompanisë, konceptin e punës, dhe implementimin e sigurisë në strukturat organizative në Dauti Komerc.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...