More

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit


  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u pritën sot nga kryetari i qytetit te Shkupit z. Petre Shilegov.
  Në takimin miqësor dhe të ngrohtë u bisedua për kontributin e El Hilalit përgjatë tri dekadave të fundit, veçanërisht aktiviteti historik gjatë eksodit kosovar në vitin 1999.
  Duke qenë se El Hilali sivjet është në vitin jubilar, 30 vjet ekzistim, kryetari i Shkupit u informua për aktivitetet e shënimit të këtij përvjetori që do të shënohet duke i respektuar masave  për mbrojtje na KOVID 19.
  Z.  Shilegovi e përgëzoi El Hilalin dhe njëkohësisht premtoi gatishmëri për bashkëpunim për realizimin e synimeve për rritjen e ndjenjës ndaj shoqërisë civile dhe zbutjen e varfërisë.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Erdogan uron Osmanin për postin e presidentes: Marrëdhëniet vllazërore do të forcohen edhe në epokën e re

  Në një postim në Facebook, Erdogan tha se ka uruar Osmanin përmes një telefonate, ku u diskuta për marradhëniet...

  37 viktima dhe 301 raste të reja me Cvoid-19, mbi një mijë të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja...

  Hasani: Pandemi ka pasur edhe në kohën e profetit Muhamed, masat i sollëm që me qetësi të kalojmë festat

  Zëvendës ministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani në konferencën e sotme për shtyp tha se masat restriktive kanë qenë të...

  Nga sot, fermerët mund të aplikojnë për subvencione

  Aplikimi për marrjen e subvencioneve bujqësore fillon sot, dhe do të zgjasë deri më 31 maj të këtij viti....