More

  DERBIN SHQIPTAR E FITON SHKËNDIJA KUNDËR RENOVËS


  Gjatë ditës së shtunë, është zhvilluar java e 11-të në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut, derbi mes shqiptarëve Shkëndijes dhe Renovës, i takoi ekipit nga Tetova, njofton Insajderi.

  Lideri tabelor, Shkëndija ka arritur fitore si mysafir i Renovës me rezultat 1:3. Golat për mysafirët u shënuan nga Ensar Ljuma (4’) dhe Jan Krivak (42’), me rezultat 0:2 për miqtë u mbyll pjesa e parë.

  Në minutën e 66’ të ndeshjes, nikoqirët ngushtuan rezultatin me Remzi Selmanin, i cili realizoi nga penalltia. Në minutën 83’ të takimit, mysafirët realizuan përsëri, kësaj radhe me Besart Ibraimi, që shënoi nga penalltia për rezultatin përfundimtar 1:3.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ja çka thotë Kanuni i Lekë Dukagjinit për ata që prejnë në besë, që zënë prita apo që vrasin pas shpine?

  Shkruan: Indira Avdyl Hoxha Në traditën tonë nuk mund të nxihet prita në katund të huej. Me bame hetue, katundi...

  Lajm i mirë për shqiptarët, vjen nga Zvicra

  Zyra Federale e Shëndetësisë në Zvicër ka publikuar të dhëna të reja në lidhje me rrezikshmërinë e vendeve nga...

  Aksion i natës në Çairçanja

  E fundit: Drejt për drejt nga Çairçanja: Muri prej betoni në Çair do të vazhdohet së paku deri te qebaptorja...

  Komuna e Zhelinës intensivisht punon në përmirsimin e kushteve për zhvillim të turizmit në Liqenin Kozjak

  Komuna e Zhelinës në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë së RMV sot kanë organizuar aksion për mbjelljen e fidaneve...