More

  Dështon tenderi, nxënësit mbeten pa dëftesa!?


  Dëftesat për nxënësit në shkollat fillore dhe të mesme në vend do të ndahen në fund të muajit gusht.

  Byroja për Arsim ka informuar shkollat se dëftesat do të dorëzohen në gusht, ndërsa për kohën dhe datën e saktë, nxënësit do të njoftohen nga kujdestarët e klasave.

  “Duke marrë parasysh se shkollat në kushte të këtilla nuk mund të organizojnë ngjarje për ndarjen e dëftesave, ju njoftojmë se këtë vit mësimor dëftesat do t’u ndahen deri në fund të këtij viti”, thonë nga Byroja për Arsim.

  Kreu i SASHK, Jakim Nedellkov dit më pare ka deklaruar se bëhet fjalë për problem në nivel shtetërorë, pasi nuk është realizuar procedura e tenderimit, se kush do t’i shtypë dëftesat.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ‘Dauti-Transport Shped’ AD Shkup, merr vendimin ‘Operator i Autorizuar Ekonomik’

  Zëvendës Drejtori i Drejtorisë së Doganave të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Muarem Asani, së bashku me Ndihmës...

  Ligji për shtetësi i dorëzohet Presidentit

  Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi mëngjesin e sotëm ka nënshkruar aktin e miratimit të Ligjit për shtetësi, i miratuar...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i nxehtë dhe me vapë. Temperaturat e ditës do të lëvizin...

  Edhe një kandidaturë oficijale për komunën e Sarajit

  Lëvizja Besa do ti hyjë garës zgjedhore edhe në komunën e Sarajit. Zyrtare.net nga burime brenda Lëvizjes Besa mëson se...