More

  Detaje nga tërmeti i mbrëmshëm

  Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmologjik i Kosovës, ka njoftuar se tërmeti i dëgjuar të dielën në Kosovë, ndodhi në orën 23:07 me kohën lokale, dhe shkalla e tij ishte 3.4 të rihterit.

  Thellësia hipoqendrore ishte 2 kilometra, epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra në jug të Vitisë.

  “Tërmeti në fjalë është ndier dukshëm në disa zona për rreth”, ka shkruar në Facebook.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...